İlgili konular
Microsoft hesabıyla oturum açın
Oturum açın veya hesap oluşturun.
Merhaba,
Farklı bir hesap seçin.
Birden çok hesabınız var
Oturum açmak istediğiniz hesabı seçin.

Yayımlanma Tarihi:

17.01.2022

Sürüm:

Işletim Sistemi Derlemesi 18363.2039

19.11.20
Güncelleştirme terminolojisi Windows fazla bilgi için, yeni güncelleştirme türleri Windowsve aylık kalite güncelleştirme türleriyle ilgili makaleye bakın. 1909 sürümü olan Windows 10 genel bakış için güncelleştirme geçmişi sayfasına bakın.

Not Sla @WindowsUpdate durumu panosunda yeni içeriğin ne zaman yayımla Windows izleyin.

Öne Çıkanlar

• VPN bağlantılarını etkileyen bilinen bir sorunu günceller. 

Geliştirmeler

Güvenlikle ilgili olmayan bu güncelleştirme kalite iyileştirmeleri içerir. Önemli değişiklikler:

• Satıcı Kimliği içeren IP Güvenliği (I BUPD) bağlantılarının başarısız olmasına neden olan bilinen bir soruna ilişkin bilgiler. Katman 2 İletim Protokolü (L2TP) veya IP güvenliği Internet Exchange (I İLETIM) kullanan VPN bağlantıları da etkilenebilir.

Daha önceki güncelleştirmeleri yüklemiş olursanız, yalnızca bu pakette bulunan yeni güncelleştirmeler cihazınıza indirilir ve yüklenir. 

Windows 10 yığını güncelleştirmesi - 18363.1912

• Bu güncelleştirme, Windows güncelleştirmelerini yükleyen bileşen olan hizmet yığınında kalite iyileştirmeleri yapar. Hizmet yığını güncelleştirmeleri (SSU), cihazlarınızı Microsoft güncelleştirmelerini al ve yükley için güçlü ve güvenilir bir hizmet yığınına sahip olmasını sağlar.  

Bu güncelleştirmeyle ilgili bilinen sorunlar

Belirti

Geçici Çözüm

Windows'un etkilenen bir sürümüne 11 Ocak 2022 veya sonraki Windows sürümlerinde yayınlanan Windows güncelleştirmelerini yükledikten sonra Denetim Masası'ndaki Yedekleme ve Geri Yükleme (Windows 7) uygulaması kullanılarak oluşturulan kurtarma diskleri (CD veya DVD) başlatılamıyor olabilir.

11 Ocak 2022'den önce yayınlanan Windows güncelleştirmelerini yükleyen cihazlarda Yedekleme ve Geri Yükleme (Windows 7) uygulaması kullanılarak oluşturulan kurtarma diskleri bu sorundan etkilenmez ve beklendiği gibi başlatılmalıdır.

Not Şu anda bu sorundan etkilenecek bilinen bir üçüncü taraf yedekleme veya kurtarma uygulaması yok

Bu sorun KB5013945 tarafından giderilmektedir.

Bu güncelleştirmeyi alma

Bu güncelleştirmeyi yüklemeden önce

Microsoft artık işletim sisteminiz için en son hizmet yığını güncelleştirmesini (SSU) en son toplu güncelleştirmeyle (LCU) birleştirir. SSU'lar, LCU yüklerken ortaya çıkabilecek sorunları azaltmak için güncelleştirme işleminin güvenilirliğini artırır. SSU'lar hakkında genel bilgi için bkz . Hizmet yığını güncelleştirmeleri ve Hizmet Yığını Güncelleştirmeleri (SSU): Sık Sorulan Sorular.

Ön Koşul:

LCU'yu yüklemeden önce 13 Temmuz 2021 SSU'yu (KB5004748) yüklemeniz gerekir. 

Bu güncelleştirmeyi yükleme

Sürüm Kanalı

Kullanılabilir

Sonraki Adım

Windows Update veya Microsoft Update

Evet

Güvenlik ve Ayarlar > Update &'>Windows gidin. İsteğe bağlı güncelleştirmeler kullanılabilir alanında, güncelleştirmeyi indirme ve yükleme bağlantısını bulabilirsiniz.

İş İçin Windows Update

Hayır

Yok. Bu değişiklikler, bu kanalın bir sonraki güvenlik güncelleştirmesine dahil edilecektir.

Microsoft Update Kataloğu

Evet

Bu güncelleştirmenin tek başına paketini almak için Microsoft Update Kataloğu web sitesine gidin.

Windows Server Update Services (WSUS)

Hayır

Bu güncelleştirmeyi WSUS'ye el ile içeri aktarabilirsiniz. Yönergeler için bkz. Microsoft Update Kataloğu.

LCU'yu kaldırmak için

Birleştirilmiş SSU ve LCU paketini yükledikten sonra LCU'yu kaldırmak için, bağımsız değişken olarak LCU paketi adıyla BIRLIKTE DISM/Remove-Package komut satırı seçeneğini kullanın. Paket adını şu komutu kullanarak bulabilirsiniz: DISM /online /get-packages.

Bir Windows paketi SSU içerdiğinden, /uninstall anahtarıyla tek başına yükleyiciyi (wusa.exe) güncelleştir ile çalışamaz. SSU'ları yüklemeden sonra sistemden kaldıramazsınız.

Dosya bilgileri 

Bu güncelleştirmede sağlanan dosyaların listesi için, toplu güncelleştirme ve güncelleştirme 5010792. 

Hizmet yığını güncelleştirmesinde sağlanan dosyaların listesi için SSU sürüm 18363.1912 için dosya bilgilerini indirin

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Daha fazla seçenek mi istiyorsunuz?

Abonelik avantajlarını keşfedin, eğitim kurslarına göz atın, cihazınızın güvenliğini nasıl sağlayacağınızı öğrenin ve daha fazlasını yapın.

Topluluklar, soru sormanıza ve soruları yanıtlamanıza, geri bildirimde bulunmanıza ve zengin bilgiye sahip uzmanlardan bilgi almanıza yardımcı olur.

Bu bilgi yararlı oldu mu?

Dil kalitesinden ne kadar memnunsunuz?
Deneyiminizi ne etkiledi?
Gönder’e bastığınızda, geri bildiriminiz Microsoft ürün ve hizmetlerini geliştirmek için kullanılır. BT yöneticiniz bu verileri toplayabilecek. Gizlilik Bildirimi.

Geri bildiriminiz için teşekkürler!