Subiecte asociate
×
Conectați-vă cu Microsoft
Conectați-vă sau creați un cont
Salut,
Selectați un alt cont.
Aveți mai multe conturi
Alegeți contul cu care doriți să vă conectați.

Data lansării:

17.10.2017

Versiune:

versiune de sistem de operare 14393.1794

Îmbunătățiri și remedieri

Această actualizare include îmbunătățiri de calitate. În această actualizare nu au fost introduse noi caracteristici ale sistemului de operare. Printre modificările cheie se numără:

  • Am tratat problema rară în care fonturile pot fi deteriorate după finalizarea experienței OOBE. Această problemă se produce cu imaginile care au instalate mai multe pachetele lingvistice.

  • Am tratat problema cu descărcarea actualizărilor utilizând fișierele de instalare expres, care poate să nu reușească după instalarea actualizărilor de sistem de operare 14393.1670 - 14393.1770.

  • Am tratat problema care cauzează o eroare atunci când se încearcă accesarea partajărilor pe un server de fișiere.

  • Am tratat problema care împiedică Tehnologia Windows de raportare a erorilor să salveze rapoartele despre erori într-un folder temporar care este re-creat cu permisiuni incorecte. În schimb, folderul temporar este șters din greșeală.

  • Am tratat problema cu contorul de performanță MSMQ (coada MSMQ), care poate să nu populeze instanțele de coadă atunci când serverul găzduiește un rol MSMQ în clustere. 

  • Am tratat problema cu restricționarea portului RPC al serviciului Next Generation Credentials (Windows Hello), care face ca sistemul să nu mai răspundă în momentul conectării. 

  • Am tratat problema cu PIN-urile de smartcarduri pentru verificarea identității personale (PIV), care nu erau memorate în cache pe bază de aplicație. Acest lucru face ca utilizatorii să vadă solicitarea codului PIN de mai multe ori într-o perioadă scurtă de timp. În mod normal, solicitarea codului PIN se afișează o singură dată. 

  • Rată de transfer SSD M.2 NVMe îmbunătățită atunci când dimensiunea cozii crește.

  • Am tratat problema ce cauzează eroarea 0x50 la rularea urmăririi evenimentelor pentru Windows cu Volsnap.

  • Am tratat problema în care, la folosirea utilitarului Robocopy pentru a copia o bibliotecă de documente SharePoint, care este montată ca literă de unitate, să nu se reușească copierea fișierelor. Totuși, în acest scenariu, Robocopy copiază folderele cu succes. 

  • Am tratat problema în care Miniporturile care fac solicitări DMA pe 64 de biți dintr-o singură regiune 4 GB pot să nu reușească, împiedicând bootarea sistemului.

  • Am tratat problema ce face ca un disc ce pierde comunicarea cu clusterul său S2D să genereze un descriptor învechit de domeniu de eroare pentru instanță.

  • Am tratat problema ce cauzează apariția unei erori de oprire într-o implementare Windows Server 2016 Storage Spaces Directory (S2D), dacă apare o actualizare la un antet de configurare de rezervor atunci când se efectuează o funcție de citire.

  • Am tratat problema pentru a permite ca clienții bazați pe UEFI la mașini virtuale Gen 2 pre-stage bazate pe UEFI să ruleze automat programul de instalare Windows. 

  • Am tratat problema care direcționează incorect și intermitent solicitări de la Autoritatea AD către furnizorul de identitate incorect, din cauza unui comportament eronat de memorare în cache. Acest lucru poate afecta caracteristicile de autentificare, precum Multi-Factor Authentication.

  • Am adăugat și posibilitatea ca AAD Connect Health să raporteze starea de bună funcționare a serverului AD FS cu fidelitatea corectă (folosind auditarea detaliată), pe fermele WS2012R2 și WS2016 AD FS mixte. 

  • Am tratat problema ce cauzează nereușita cmdletului PowerShell care crește nivelul de comportament al fermei, apărând o expirare în timpul upgrade-ului de la ferma 2012 R2 AD FS la AD FS 2016. Eroarea apare deoarece există multe autorizări de părți intermediare de încredere.

  • Am tratat problema ce cauza ca adăugarea de drepturi de utilizator la un șablon RMS să determine nefuncționarea consolei de gestionare Active Directory RMS (mmc.exe), cu o excepție neașteptată. 

  • Am tratat problema cu AD FS, care cauzează erori de autentificare prin modificarea valorii parametrului WCT în timp ce federalizează solicitările către un alt server de tokenuri de securitate (STS). 

  • Am actualizat caracteristica de unicitate SPN și UPN pentru a funcționa cu arborele rădăcină din pădure și cu toți ceilalți arbori din pădure. NTDSAI.DLL actualizat nu va permite ca un subarbore să adauge un SPN sau un UPN ca dublură în întreaga pădure. 

  • Am tratat problema în care bara lingvistică rămâne deschisă după ce închideți o aplicație RemoteApp, ceea ce împiedică deconectarea sesiunilor. 

  • Am tratat problema în care directorul de lucru al RemoteApps de pe Server 2016 este setat la %windir%\System32 indiferent de natura directorului aplicației.

  • Am tratat problema în care USBHUB.SYS cauzează deteriorarea aleatoare a memoriei, ceea ce duce la căderi de sistem aleatoare care sunt extrem de greu de diagnosticat.

  • Am tratat problema în care valoarea de registry ServerSecurityDescriptor nu migrează atunci când faceți upgrade la Windows 10 1607. Prin urmare, este posibil ca utilizatorii să nu reușească să adauge o imprimantă utilizând serviciul Citrix Print Manager. În plus, este posibil ca aceștia să nu poată imprima la o imprimantă redirecționată de client, la un driver de imprimare universal Citrix sau la un driver de imprimantă de rețea, utilizând driverul de imprimare universal Citrix.

  • Am tratat problema în care nu sunt transmise politicile pentru serverele care au un ID de instanță actualizat. Acest lucru se întâmplă atunci când se sincronizează eliminarea resurselor de server vechi cu notificările despre NIC-uri (modificări ale profilului de port) de la gazdă.

  • Am tratat problema cu propagarea SD care nu mai funcționează atunci când declanșați manual propagarea descriptorului de securitate (SDPROP) prin setarea atributului RootDse FixupInheritance la 1. După setarea acestui atribut, propagarea SD și modificările la permisiuni făcute pe obiectele Active Directory nu se propagă la obiectele subordonate. Nu sunt înregistrate erori în jurnal.

  • Am adăugat suport pentru unități de bandă LTO8 în ltotape.sys pentru Windows Server 2016.

Dacă ați instalat actualizări mai vechi, pe dispozitiv vor fi descărcate și instalate doar remedierile noi cuprinse în acest pachet.

Pentru mai multe informații despre vulnerabilitățile de securitate rezolvate, consultați Ghidul actualizărilor de securitate.

Îmbunătățirea clientului Windows Update

Microsoft va lansa o actualizare direct la clientul Windows Update pentru a îmbunătăți fiabilitatea Windows Update. Aceasta va fi oferită doar pentru dispozitivele care nu au instalat cele mai recente actualizări și nu sunt gestionate în prezent (de exemplu, asociate unui domeniu).

Probleme cunoscute din această actualizare

Simptom

Soluție de evitare

Instalarea acestei actualizări poate face ca aplicațiile bazate pe motorul de baze de date Microsoft Jet (Microsoft Access 2007 și mai vechi sau aplicații non-Microsoft) să nu reușească crearea sau deschiderea fișierelor .xls Microsoft Excel. Mesajul de eroare este „Eroare neașteptată din driverul bazei de date externe (1). (Motorul de baze de date Microsoft JET)”.

Descărcați și instalați Microsoft Access Database Engine 2010 Redistributable și apoi modificați șirurile de conexiune ale bazei de date din Microsoft Excel astfel încât să utilizeze motorul de baze de date Access (ACE) ca furnizor. Exemplu: modificați din Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0 în Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0.

Microsoft lucrează la o rezolvare și va furniza o actualizare într-o lansare viitoare.

Aplicațiile Universal Windows Platform (UWP) care utilizează JavaScript și asm.js pot să nu mai funcționeze după instalarea KB4041688.

Dezinstalați aplicația. După ce se finalizează procesul, reinstalați-o.

Microsoft lucrează la o rezolvare și va furniza o actualizare într-o lansare viitoare.

Unii utilizatori care au dimensiunea textului pentru pictograme setată la o dimensiune mai mare (utilizând Setările de afișare din Panoul de control) pot avea probleme cu lansarea Internet Explorer.

Reducerea dimensiunii textului pentru pictograme la o valoare mai mică sau utilizarea setării Modificați dimensiunea tuturor elementelor ar trebui să rezolve această problemă.

Microsoft lucrează la o rezolvare și va furniza o actualizare într-o lansare viitoare.

După ce instalați această actualizare KB, este posibil ca utilizatorii Internet Explorer 11 care folosesc SQL Server Reporting Services (SSRS) să nu poată defila printr-un meniu vertical folosind bara de defilare.

Această problemă este rezolvată în KB4053579.

După instalarea KB4041688, KB4052231 sau KB4048953, apare eroarea „CDPUserSvc_XXXX nu mai funcționează”. În plus, este înregistrat ID-ul de eveniment 1000 în jurnalul de evenimente al aplicației. Acesta notează că svchost.exe_CDPUserSvc_XXXX nu mai funcționează și că numele modulului cu eroarea este „cdp.dll”.

Această problemă este rezolvată în KB4053579.

 

Cum se obține această actualizare

Pentru a obține pachetul independent pentru această actualizare, accesați site-ul web Catalog Microsoft Update.

Informații despre fișiere

Pentru o listă a fișierelor furnizate în această actualizare, descărcați informațiile de fișier pentru actualizarea cumulativă 4041688.

Aveți nevoie de ajutor suplimentar?

Doriți mai multe opțiuni?

Explorați avantajele abonamentului, navigați prin cursurile de instruire, aflați cum să vă securizați dispozitivul și multe altele.

Comunitățile vă ajută să adresați întrebări și să răspundeți la întrebări, să oferiți feedback și să primiți feedback de la experți cu cunoștințe bogate.

Au fost utile aceste informații?

Cât de mulțumit sunteți de calitatea limbajului?
Ce v-a afectat experiența?
Apăsând pe Trimitere, feedbackul dvs. va fi utilizat pentru a îmbunătăți produsele și serviciile Microsoft. Administratorul dvs. IT va avea posibilitatea să colecteze aceste date. Angajamentul de respectare a confidențialității.

Vă mulțumim pentru feedback!

×