Subiecte asociate
×
Conectați-vă cu Microsoft
Conectați-vă sau creați un cont
Salut,
Selectați un alt cont.
Aveți mai multe conturi
Alegeți contul cu care doriți să vă conectați.

Data lansării:

14.11.2017

Versiune:

versiune de sistem de operare 16299.64

Îmbunătățiri și remedieri

Această actualizare include îmbunătățiri de calitate. În această actualizare nu au fost introduse noi caracteristici ale sistemului de operare. Printre modificările cheie se numără:

  • Am tratat problema care cauzează ca portalul Mixed Reality să nu mai răspundă la lansare.

  • Am tratat problema care cauzează apariția unui ecran negru atunci când comutați între modurile în fereastră și în ecran complet atunci când jucați unele jocuri Microsoft DirectX.

  • Am tratat o problemă de compatibilitate ce apare atunci când redați o înregistrare DVR joc pe PC folosind dispozitive Android sau iOS.

  • Am tratat problema cu tastele funcționale care nu mai funcționează pe tastaturile Microsoft Designer.

  • Am tratat o problemă pentru a asigura că anumite dispozitive USB și ecrane suspendate (HMD) sunt enumerate corect după ce sistemul iese din starea de veghe conectată.

  • Am tratat problema cu smart cardul virtual ce nu evaluează corect vulnerabilitatea Trusted Platform Module (TPM).

  • Am tratat problema cu Get-StorageJob, care nu returnează nimic atunci când rulează activități de stocare pe computer.

  • Am tratat problema care făcea ca aplicațiile bazate pe motorul de baze de date Microsoft JET (Microsoft Access 2007 și mai vechi sau aplicații non-Microsoft) să nu reușească crearea sau deschiderea fișierelor .xls Microsoft Excel. Mesajul de eroare este „Eroare neașteptată din driverul bazei de date externe (1). (Motorul de baze de date Microsoft JET)”.

  • Am tratat problema cu dalele de aplicații ce lipsesc din meniul Start. În plus, aplicațiile pe care le afișează aplicația Store ca instalate nu apar în lista de aplicații a meniului Start. Computerele care au conexiune la internet și fac upgrade la 14 noiembrie 2017 sau mai târziu vor primi această soluție preventivă și vor evita această problemă. Mașinile fără conectivitate la rețea sau care au întâmpinat deja această problemă ar trebui să urmeze pașii din firul Microsoft Answers „Lipsesc aplicații după ce instalați Windows 10 Fall Creators Update”. Microsoft va lansa și va documenta o soluție suplimentară într-o versiune viitoare.

  • Am tratat problema ce cauzează ca Microsoft Edge să nu poată crea un proces de asistență WARP și să pară că nu mai răspunde timp de până la 3 secunde atunci când expiră o așteptare. În perioada de expirare, utilizatorii nu pot naviga sau interacționa cu pagina solicitată.

  • Am tratat problema cu aplicațiile Universal Windows Platform (UWP) care utilizează JavaScript și asm.js, care pot să nu mai funcționeze și necesită reinstalare.

  • Actualizări de securitate pentru motorul de scripturi Microsoft, Microsoft Edge, componenta grafică Microsoft, kernelul Windows, Internet Explorer și Windows Media Player.

Dacă ați instalat actualizări mai vechi, pe dispozitiv vor fi descărcate și instalate doar remedierile noi cuprinse în acest pachet.

Pentru mai multe informații despre vulnerabilitățile de securitate rezolvate, consultați Ghidul actualizărilor de securitate.

Probleme cunoscute din această actualizare

Simptom

Soluție de evitare

După ce instalați această actualizare KB, este posibil ca utilizatorii Internet Explorer 11 care folosesc SQL Server Reporting Services (SSRS) să nu poată defila printr-un meniu vertical folosind bara de defilare.

Această problemă este rezolvată în KB4051963.

După instalarea acestei actualizări, unele imprimante Epson SIDM (Dot Matrix) și TM (POS) nu pot imprima pe sistemele bazate pe x86 și x64.

Această problemă este rezolvată în KB4051963.

 

Cum se obține această actualizare

Această actualizare va fi descărcată și instalată automat de la Windows Update. Pentru a obține pachetul independent pentru această actualizare, accesați site-ul web Catalog Microsoft Update.

 

Informații despre fișiere

Pentru o listă a fișierelor furnizate în această actualizare, descărcați informațiile de fișier pentru actualizarea cumulativă 4048955.

Aveți nevoie de ajutor suplimentar?

Doriți mai multe opțiuni?

Explorați avantajele abonamentului, navigați prin cursurile de instruire, aflați cum să vă securizați dispozitivul și multe altele.

Comunitățile vă ajută să adresați întrebări și să răspundeți la întrebări, să oferiți feedback și să primiți feedback de la experți cu cunoștințe bogate.

Au fost utile aceste informații?

Cât de mulțumit sunteți de calitatea limbajului?
Ce v-a afectat experiența?
Apăsând pe Trimitere, feedbackul dvs. va fi utilizat pentru a îmbunătăți produsele și serviciile Microsoft. Administratorul dvs. IT va avea posibilitatea să colecteze aceste date. Angajamentul de respectare a confidențialității.

Vă mulțumim pentru feedback!

×